Obsada:

Stanisława Trebunia-Staszel

Etnolog, nauczyciel akademicki, góralka. Pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. Jest prezesem Polskiego Instytutu Antropologii. Zajmuje się etnografią Polski i Karpat. Interesują ją zwłaszcza współczesne procesy budowania wspólnot regionalnych i związane z nimi strategie tożsamościowe. Ostatnio jej zainteresowania badawcze koncentrują się na antropologii i etnologii w Trzeciej Rzeszy. Na co dzień mieszka w Krakowie, ale nie zapomina o swym ukochanym Podhalu. Związana z podhalańskim ruchem regionalnym i folklorystycznym. Współpracuje z zespołami góralskimi i miejscowymi instytucjami kultury. Działa w Stowarzyszeniu Drogami Tischnera. Jest autorką wielu artykułów oraz kilku książek, m.in.: „Śladami podhalańskiej mody”, „Strój Podhalański”, „Z Nowego Targu do Kieżmarku”, „Lud zdolny do życia. Górale podhalańscy w oczach niemieckiego okupanta”, „Mały Królewic” - tłumacznie na gwarę górlaską.

zobacz

Zdjęcia z realizacji
Na Giewont się patrzy

Zobacz zapowiedź słuchowiska.

Premiera: 15 lipca, godz. 19:00
Dom Ludowy w Kościelisku

zobacz zapowiedź

Miejsce

Dom Ludowy w Kościelisku
Adres

Nędzy Kubińca 229, 34-511 Kościelisko

Mapa:

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Stowarzyszenie „Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Kościelisko”, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.



W materiałach promocyjnych wykorzytano fotografię Henryka Poddębskiego, wykonaną w 1936 w Kościelisku. Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Nagrania zostały zrealizowane między 17 a 21 sierpnia 2020 roku w Kościelisku.